HC Slovan Ústí n/L - HC Rebel Havl. Brod 7:3 | Staň se ústeckým patriotem | Navštiv utkání HC Slovan a vyhraj s GSD zájezd do LEGOLANDU
Petr Hořava na střídavé starty do Kladna
31.1.2013 | Tisková zpráva, Zdeněk Kamínek ml.

Ústí nad Labem - Petr Hořava se vrací do české Tipsport extraligy. Sedmadvacetiletý obránce míří do týmu kladenských Rytířů, za který ještě nedávno nastupoval Jaromír Jágr. Bývalý mládežnický reprezentant České republiky nejde do neznámého prostředí, neboť je právě kladenským odchovancem. V klubu Rytířů se ústecký zadák potká se svým bratrem Miloslavem, se kterým spolu v minulosti nastupovali za tým HC Oceláři Třinec.

V celku Slovanu nastřádala severočeská čtyřiačtyřicítka v této sezóně během dvaceti šesti zápasů osm kanadských bodů (2+6), jednou se trefila při přesilové hře. Hořava obdržel v probíhajícím ročníku třicet trestných minut, v hodnocení pozitivní a negativní účasti na ledě je na +1. „Beru to normálně, jako šanci zahrát si znovu extraligu. Žádnou výzvu bych v tom nehledal. Uvidíme, jak budu hrát a jak se to bude vyvíjet. Jedná se o střídavé starty, takže nastupovat budu moct dále i za Ústecké Lvy,“ okomentoval situaci Petr Hořava, jenž se v aktuálním ročníku již v extralize objevil v dresu Sparty Praha
(8 zápasů; 0+0; +/-: -2; 2 TM).

V loňské sezóně se syn legendárního exústeckého kouče Miloslava Hořavy objevil v extralize v týmu HC Oceláři Třinec s bilancí: 23 zápasy; 0+4; +/-: +8; 12 TM.

• TRE - UNL 5:1
    3. kolo se neslo v Třebíči soubojem místní družiny se Lvy z Ústí nad Labem. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, jenže to dokázali hosté zmírnit ještě před koncem první třetiny. Pak dal dvě branky v přesilovkách Matěj Pekr, skóre uzavřel Lukáš Havel a Horácká Slavia dovedla zápas k poklidné výhře. Třebíčští tak nadále vévodí prvoligovému pelotonu. Svou první výhru v mužích oslavil brankář Karel Vejmelka.