HC Most - HC Slovan 3:2 po prodloužení | Staň se ústeckým patriotem | 3. kolo ELIOD ligy MLADŠÍHO DOROSTU: Kobra Praha - Ústí nad Labem 5:3
Konec přestupního termínu: přichází Martin Frolík, vrací se Marek Laš
31.1.2013 | Tisková zpráva, Eva Skokanová

Konec přestupního termínu: přichází Martin Frolík, vrací se Marek Laš

Ústí n. L. – S posledním lednovým dnem končí i možnost vyjednávání přestupů, hostování či střídavých startů. Bez změn nezůstal ani kádr Ústeckých Lvů. Ti mohou pro vrchol sezóny nově počítat se zkušeným útočníkem Martinem Frolíkem nebo navrátilcem Markem Lašem. Další změny se dočtete v pokračování našeho článku.

Odchody

První změna se týká obránce Petra Hořavy. Tento sedmadvacetiletý zadák bude nyní nastupovat za kladenské Rytíře. Ústečtí Lvi se dohodli na postoupení hráčské smlouvy Kladnu. V případě, že pro Rytíře skončí sezóna předčasně, může Petr Hořava znovu obléknout ústecký dres.

Na mosteckém stadionu bude hostovat Jan Kloz, který se v Mostě již krátce objevil v sezóně 2007/2008. V letošní sezóně působil také v Litoměřicích, kam byl vyměněn za Adama Lapšanského. Během třinácti utkání tento ústecký odchovanec vybojoval 5 bodů. "Honza se nedokázal prosadit v Litoměřicích, proto jeho další kroky povedou do Mostu," řekl sportovní manažer a trenér Ústeckých Lvů Jaromír Šindel.

Zůstává

Do Ústí přišel na hostování z nedalekých Litoměřic, v Ústí se ale osvědčil, a tak zůstává dál. Řeč je o Adamu Lapšanském. Adam je stále oficiálním hráčem Sparty, ta ho však poslala do prvoligových Litoměřic. V ústeckém dresu nastoupil již třináctkrát, z čehož vzešlo 6 bodů.

Návrat

Z Třebíče na sever Čech míří Marek Laš. Hostování tohoto devětadvacetiletého útočníka končí ke dni 31. 1. 2013. Ačkoli Třebíč o další působení Marka velmi stála, hráčská práva vlastní právě Slovan. Laš chytil v dresu Horácké Slavie formu a již v prvním utkání se uvedl hattrickem proti Mladé Boleslavi. Během 15 utkání si celkem připsal 14 bodů. "Marek potvrdil své kvality, využil maximálně prostor v Třebíči a byl oporou týmu," řekl Šindel.

Příchod

Do Ústí nad Labem míří třicetiletý útočník Martin Frolík. V letošní sezóně oblékal dres litvínovské Vervy a ve 14 utkáních pomohl HC Most, kde si připsal 17 bodů. "Jde o zkušeného hráče, který nám může v závěru sezóny hodně pomoci. Své kvality potvrdil naposledy Mostě, kde se mu bodově dařilo," dodal na adresu Frolíka Jaromír Šindel.

Tento kladenský odchovanec, ve svém rodném městě strávil většinu kariéry, tedy devět sezón. Mezi další úspěchy patří angažmá v nejvyšší slovenské hokejové lize, kde v dresu Košic vybojoval titul. Martin Frolík má za sebou také reprezentační epizodu, nejen v mládežnické kategorii. V roce 2006 se účastnil Karjala cupu a připsal si tak 4 starty.

Díky výluce NHL jsme v letošní sezóně mohli vidět souboj bratrů. Starší Martin se v dresu Litvínova postavil proti Michaelovi, který hájil barvy Chomutova. Z tohoto duelu vyšel vítězně chomutovský celek spolu s mladším Michaelem, který k vítězství pomohl hattrickem.

 
Lion´s tv
This text will be replaced
Podobné články
V tento den před lety
 
 
 
Facebook
 
Aktuálně na webu

Slovan prohrál po prodloužení v Mostě, po faulu Petráska byla nařízena penalta

Most - K zápasu pátého kola I. hokejové ligy ČR zajížděli svěřenci Milana Skrbka a Tomáše Mareše do... Celý článek

Starší dorost v prvním ligovém zápase padl, nestačil na Sokolov

Sokolov - V rámci 1. kola ligy staršího dorostu cestovalo Ústí do Sokolova, kde se utkalo s... Celý článek

Na Zlaté utkání jsme se moc těšili a bylo báječné, říkají Ústečané Štěpánek a Čaloun

Ústí nad Labem – Na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě se odehrálo Zlaté utkání českého hokeje.... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv